Поетичними стежками Слов’янщини

Дата: 20.04.2016 08:39

Фото без опису Фото без опису

Любов до рідної землі  починається з вивчення історії та культури рідного краю.  Саме з цією метою учні Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІст. здійснили екскурсію «Поетичними стежками Слов’янщини». Розпочалась вона з відвідування краєзнавчого музею м. Слов’янська. Науковий працівник музею познайомив нас з історичною й культурною  спадщиною регіону. Слухаючи розповідь, ми дізналися, що багато відомих людей: громадські діячі, письменники, поети , жили чи відвідували Слов’янськ. Вразила нас  розповідь  про внесок слов'янців в ліквідацію наслідків Чорнобильської аварії. Приємно, що сучасні митці продовжують ці традиції. Так дуже сподобалась нам експозиція «Картини сучасних художників», розташована в одному з залів музею.Знайомство з культурною спадщиною  Слов’янщини продовжив відомий донецький краєзнавець, доцент В.І. Романько, який  розповів  про літературні пам’ятки нашого міста. Спочатку ми зупинились  біля  меморіальної дошки В. Сосюрі (корпус ДДПУ), потім підійшли до центральної бібліотеки,  біля якої знаходиться пам’ятний знак  М. Петренку, а закінчилася наша подорож біля пам’ятника А.П. Чехову. Під час екскурсії В.І. Романько розповідав про письменників-земляків, про тих митців, яких доля закинула за межі  рідного краю, а також про гостей міста, які побували  в  Слов’янську в  різні часи.

Екскурсія була незабутня. Ми дякуємо В.І. Романьку за змістовну, пізнавальну, цікаву розповідь, а також  вчителю літератури  Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Лементар Т.П.  яка зароджує в нас любов до рідних місць, до цієї прекрасної і багатої частини української землі – Слов’янщини.

М. Федосенко, О. Сукова,

учні 11 класу Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІ ст.