Звернення Олександра Куця до мешканців Донецької області у зв’язку з введенням воєнного стану

Дата: 28.11.2018 13:05

Фото без опису

28.11.2018 о 9-й годині на Донеччині та ще в дев’ятьох областях України, згідно з Указом Президента №390  оголошено воєнний стан.

Одразу зазначу, що він фактично не вплине на життя цивільного населення, оскільки Президент України Петро Порошенко свідомо включив до свого Указу лише кілька заходів із 24-х можливих, передбачених Законом «Про правовий режим воєнного стану», який був прийнятий Верховною Радою ще у 2015-му році.

Більшість заходів, які будуть реалізовані в рамках воєнного стану, стосуються Збройних сил України, Нацгвардії, СБУ, МВС та координації дій між ними. Зокрема буде:

- організована протиповітряна оборона важливих державних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, іноземних дипломатичних представництв тощо;

- проведені заходи з ЧАСТКОВОЇ мобілізації, організовані та проведені навчальні збори з резервістами оперативного резерву - у необхідних обсягах.

Але під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ заходів конфіскації автотранспорту та іншої власності, примусової трудової повинності, розквартирування особового складу у приватному житлі тощо.

Деякі заходи, наприклад, введення комендантської години, обмеження торгівлі спиртними напоями можуть бути реалізовані, але лише у випадку оперативної необхідності у разі загострення ситуації.

Окремо зазначу, що контрольно-пропускні пункти працюють в штатному режимі. Крім того, ми не припиняємо робіт з їхнього облаштування.

Не зміниться й порядок перетину блокпостів: для цього, як і зараз, потрібен буде лише паспорт.

У штатному режимі працюють і працюватимуть школи, дитсадки, лікарні, об’єкти соціальної сфери тощо.

Звертаючись до кожного жителя Донеччини, хотів би сказати, що ситуація в області повністю контрольована. Зберігайте спокій. Не збирайте й не розповсюджуйте фейки та плітки, довіряйте лише офіційним джерелам інформації. Усе буде добре! Усе буде Україна!

Голова облдержадміністрації,

керівник обласної військово-цивільної