Ой, яке ж то веселе свято Василя та Маланки в Черкаському дитсадочку

Дата: 13.01.2018 20:44

Ой, яке ж то веселе свято Василя та Маланки! Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами, смачною їжею: багатою кутею, ковбасами, пирогами, варениками, млинцями, смаженими на салі. На Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік по всій Україні ходили гурти ряджених , які поздоровляли всіх з Різдвом Христовим, Новим роком, співали пісні - щедрівки та колядки. Ось і дошкільнята нашого садочка розігрували театральне дійство святкування Василя та Маланки. Звучали давні та сучасні щедрівки. Навідувала господарів «парубоча Маланка» - бешкетувала, робила шкоду та цілувала дівчат! Але і справжня Маланка разом зі своїм нареченим Василем бажала господарям щастя, здоров’я та усіляких гараздів. А скільки позитивних емоцій було одержано від веселого гурту Кози, Циганки, Кота та Лікаря! Як вправно Кізонька ріжками виганяла зло із людських осель! Не забули наші дітлахи привітати із Новорічними та Різдвяними святами і своїх старших товаришів – школярів та вчителів Черкаської ЗОШ І- ІІ ступенів. За свої старання діти отримали цукерки, смачну кутю та справжнісінькі українські вареники зі сметаною.